Wycieczka do lasu /SKRZATY, SMERFY/

15.03 dzieci z grup SKRZATY i SMERFY wybrały sie na wycieczkę do lasu.  Celem wyprawy było poszukiwanie oznak przedwiośnia. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały otaczającą je przyrodę. Zaraz po wejściu do lasu znalazły ślady nadchodzącej wiosny; bazie, kwitnącą leszczynę, śpiew ptaków. Przedszkolaki miały okazję obserwować otaczający Lubawkę krajobraz górski. Rozpoznawały i nazywały gatunki drzew, dowiedziały się dlaczego drzewa iglaste pozostają zimą zielone. Na wycieczce dzieci przestrzegały zasad właściwego zachowania się w lesie. Do przedszkola przynieśliśmy znalezione na ścieżkach skarby / szyszki, kamyki, korę drzew/ . W przedszkolu oglądaliśmy skarby leśne przez lupy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się kora ozdobiona dziwnymi korytarzami. Z książek przyrodniczych Milenki, której tato jest leśnikiem dowiedzieliśmy się, iż jest to dzieło kornika drukarza.