Czytanie bajki w grupie Krasnoludki

Grupę Krasnoludki odwiedziła mama Kacperka R. i przeczytała bajkę o   sympatycznych bohaterach książki Renaty Piątkowskiej " Gang Słodziaków"- "Wyścigi". Poznaliśmy przygody  Sowa Zosia, Zając Zuzia, Jeż Jerzyk, Bóbr Borys, Lis Lucek oraz Ryś Rysio.

To właśnie ich wesołe i pouczające przygody bawiły dzieci podczas spotkania w przedszkolu. Najmłodsi czytelnicy przenieśli się w świat uroczego Gangu Słodziaków. To było wyjątkowe spotkanie z książką- ocenili mali czytelnicy.

Potem Słodziaki wciągnęły dzieci  do wesołej zabawy. Było wspólne oglądanie bajki i zabawy integracyjne. Na dzieci czekało też kreatywne zadania plastyczne związane z bohaterami książeczki- wykonanie własnej książeczki. Z tego zadania dzieci wywiązały się znakomicie, każdy dumny był ze swojego "małego dzieła".

Pani Agnieszka podarowała dzieciom dwie książeczki "Gang Słodziaków". Dziękujemy, na pewno codziennie będziemy poznawać jedną z przygód Słodziaków