Święto pieczonego ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki ze starszych grup: Krasnoludki i Wesołe Bąki wyruszając na polanę koło Św. Floriana.

Główną atrakcją podczas Święta Pieczonego Ziemniaka było ognisko, w którym dla dzieci piekły się ziemniaki. Korzystając z okazji przedszkolaki zapoznały się z pięknym terenem u podnóża Świętej Góry: altaną, punktem widokowym, odkryły piękny szałas w lesie i miały okazję zwiedzić jedna z zabytkowych kapliczek.
Gdy ziemniaki piekły się w ognisku dzieci z twarzami pełnymi uśmiechów, brały udział w różnych konkursach i zawodach sportowych, w których głównym bohaterem był ziemniak. Na dzieci i rodziców , czekały liczne "ziemniaczane konkurencje" zainspirowane przez Panie. Pierwszą z nich było poszukiwanie ziemniaków w piasku, rzucanie ziemniakiem do celu,  slalom z ziemniakiem na gimnastycznym krążku.  Czekając na ziemniaczki dzieci miały możliwość upiec  sobie jabłko, które smakowało wyśmienicie (niektóre z dzieci jadły je po raz pierwszy). Po takim deserze przyszła pora na wyciąganie ziemniaków z ogniska i degustację z masełkiem i solą....pychota!!! Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej. Zakończeniem święta było malowanie uśmiechów pieczonym ziemniakiem na zadowolonych buziach. Dzieciom sprawiło to nie lada frajdę. Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowanie cudownego święta ziemniaka i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.