Lubawka uczciła Dzień Zwycięstwa

O godzinie 12:00 na lubawskim rynku rozpoczęły się obchody z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. W uroczystościach, oprócz władz Gminy, wzięli udział harcerze, młodzież szkolna, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta.

Burmistrz Gminy Ewa Kocemba w swoim przemówieniu, podkreślała o istotę pielęgnowania międzynarodowego pokoju, aby tragiczne wydarzenia z okresu II wojny światowej w przyszłości nigdy więcej się nie powtórzyły.

Część oficjalną obchodów zakończył piękny, patriotyczny występ przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Publicznych z Lubawki wraz z lubawskimi harcerzami.

Następnie zaproszeni goście udali się na lubawski cmentarz, aby symbolicznie złożyć biało-czerwony wieniec. W tym czasie młodzież szkolna wzięła udział w ratuszowej lekcji na temat pracy na rzecz pokoju na świecie.