Plan pracy wychowawczo - dydaktycznej ZSP Przedszkola w Lubawce na rok szkolny 2016/2017

Plan pracy wychowawczo - dydaktycznej  ZSP Przedszkola w Lubawce na rok szkolny 2016/2017 "Gram i liczę"

ZADANIA   FORMY REALIZACJI
Tworzenie przestrzeni
  • Wyznaczenie stałego miejsca w sali na kącik gier- ustalenie zasad korzystania z gier.
  • Tworzenie kącików do kreowania twórczych postaw dzieci Nasze matematyczne skarby patyczki, spinacze, guziki, zakrętki, wagi, naczynia, miarki, materiały przyrodnicze, surowce wtórne ( zakrętki, opakowania)  itp. służące do działań matematycznych, tworzenia gier
Poszerzanie bazy dydaktycznej oraz ofert edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci.
  • Wzbogacanie zasobów gier edukacyjnych w salach przy współudziale rodziców i Rady Rodziców.
  • Podnoszenie kompetencji nauczycieli; doskonalenie z wykorzystaniem fachowej literatury, wymiana doświadczeń i organizowanie dzieciom różnorodnych gier i zabaw w ogrodzie  i w sali.
  • Pedagogizacja rodziców na matach na temat rozwijania kompetencji matematycznych dziecka/ artykuły, propozycje zabaw i gier z dzieckiem.
  • Zajęcia otwarte, warsztaty z rodzicami w grupach- połączone z konstruowaniem gier planszowych.
Rozwijanie zamiłowań dzieci do różnorodnych gier i zabaw matematycznych
  • Bawimy się matematyką- poznawanie wierszy, piosenek, zagadek, wyliczanek do rozwijania pojęć matematycznych.
  • Zapoznanie z zasadami gry w warcaby, szachy z udziałem zaproszonych do przedszkola pasjonatów.
  • Gry naszych rodziców- zapoznawanie dzieci (zajęcia z udziałem rodziców) z prostymi grami i zabawami z dzieciństwa np. klasy, chłopek i inne.
  • Organizowanie imprez grupowych z elementami rywalizacji, gier, zabaw matematycznych.
  • Inspirowanie dzieci do samodzielnych zabaw i gier ruchowych w sali i na powietrzu.
  • Gry i zabawy z rodzicami w przedszkolu-organizowane w grupach z wykorzystaniem gier planszowych.