Jadłospis 27-31.01.2020r

27-31.01.2020r

 

 

Pierwsze śniadanie

Drugie śniadanie

Obiad

Ponie

dzia

łek

Kasza kukurydziana na mleku

Bułka  z masłem i dżemem brzoskwiniowym

śliwka

 

Chleb tradycyjny

z masłem, wędliną i ogórkiem

Kakao na mleku

Zupa grochowa na żeberkach wędzonych, zabielana

Kasza gryczana i jęczmienna z gulaszem wieprzowym

Ogórek konserwowy

Kompot śliwkowy

 

SKŁADNIKI I ALERGE-NY

Kasza kukurydziana 30g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/  200ml, bułka pszenna /PSZENICA, ŻYTO/ 50g, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 5g, dżem brzoskwiniowy Łowicz 25g, śliwka 60g

chleb/PSZENICA, ŻYTO/ 35g, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 5g, wędlina drobiowa 15g, ogórek zielony 35g, mleko 2,0% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, kakao /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/5g, cukier 2g

Żebra wędzone 70g, włoszczyzna /SELER/70g, groch łuskany 70g,  ziemniak 50g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 15g, przyprawy: pieprz czarny, sól o obniżonej zawartości sodu, liść laurowy, kasza jęczmienna 35g, kasza gryczana/GRYKA/ 40g, łopatka wieprzowa 90g, papryka czerwona 50g, cebula 30g, czosnek,  mąka pszenna /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/, ogórek konserwowy 60g, kompot śliwkowy 250ml

Wtorek

 Kółeczka miodowe  na mleku

Chleb z masłem , serkiem śmietankowym i rzodkiewką

 

Jogurt naturalny z płatkami Nestle Corn Flakes i miodem

 

mandarynka

Zupa pieczarkowa z makaronem na porcji drobiowej, zabielana

Ziemniaki z koperkiem,

kotlet mielony, surówka z buraczków czerwonych z cebulką

kompot wiśniowy

 

SKŁADNIKI I ALERGE-NY

 Kółeczka miodowe 15g /JAJA//PSZENICA/, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200 ml,  chleb wiejski/PSZENICA, ŻYTO/35g, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/2g, ser śmietankowy łaciaty / MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/25g, rzodkiewka 60g

Jogurt naturalny/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 150g , płatki Nestle Corn Flakes /ZBOŻA I PRODUKTY PPOCHODNE/ 20g, miód wielokwiatowy pszczeli 5g, mandarynka 60g

Porcja z kurczaka 70g, włoszczyzna /SELER/ 70g, pieczarki 60g, masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/,  mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 10g,makaron muszelki/JAJA, ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/30g, przyprawy: sól, pieprz czarny, ziele angielskie, liść laurowy, natka pietruszki, ziemniaki 150g, łopatka mielona 90g, bułka /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/7g, JAJKO 3g, bułka tarta 5g, burak czerwony 100g, cebula 20g, kompot wiśniowy 200ml,

Środa

Kasza jaglana na mleku

Bułka z masłem  i wędliną

Ogórek zielony

Biszkopty

Gruszka

Maślanka

 

Rosół drobiowy z makaronem

Ziemniaki z koperkiem

Udko z kurczaka pieczone

Surówka z białej kapusty z marchewką, kukurydzą i majonezem

Kompot owocowy

SKŁADNIKI I ALERGE-NY

Kasza jaglana 25g, mleko2%  /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/200ml, bułka pszenna /PSZENICA, ŻYTO/ 35g, masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 2g,wędlina wieprzowa 15g, ogórek zielony 60g

Biszkopty zbożowe /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/35g, maślanka 150ml/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, gruszka 60g

Porcja drobiowa70g , włoszczyzna/SELER/ 70g, por, makaron nitki /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 25g, natka pietruszki 3g, pieprz czarny, sól o obniżonej zawartości sodu, ziemniaki 150g, koperek 3g, udko drobiowe 80g, kapusta biała 40g, kukurydza 25g, marchew 25g, majonez /JAJA I PRODUKTY POCHODNE/ 5g, kompot z owoców 250ml

 

Kasza jęczmienna na mleku

Chleb z masłem i wędliną

papryka

Bułka z masłem i jajkiem

Pomidorki koktajlowe

Kakao na mleku

Krupnik ryżowy z koperkiem na porcji drobiowej, zabielany

Ziemniaki z koperkiem

Kotlet z ryby

Surówka z kiszonej kapusty

Kompot śliwkowy

SKŁADNIKI I ALERGE-NY

Kasza jęczmienna  30g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, chleb /PSZENICA, ŻYTO/ 35g, masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 2g, polędwica z indyka 15g, papryka 40g

Bułka pszenna /PSZENICA/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, JAJA 60g, pomidorki koktajlowe 35g, kakao  2g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/200ml

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna/SELER/ 75g, ryż 30g, koperek 2g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, pieprz czarny, sól, liść laurowy, ziemniaki 150g, koper 2g miruna 80g /RYBY I POCHODNE/, kapusta kiszona 60g,  marchew 25g, cebula 5g, olej rzepakowy 5g, kompot śliwkowy 250ml

Piątek

Zacierka na mleku

Chleb z masłem, szynką drobiową  i pomidorem

 

Marchewka tarta z jabłkiem i cynamonem

kefir

Zupa fasolowa , na porcji drobiowej, zabielana

Knedle z truskawkami i jogurtem naturalnym

Kompot owocowy

SKŁADNIKI I ALERGE-NY

Mąka tortowa, jajka/ JAJA I PRODUKTY POCHODNE/ , mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, chleb /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE /35 g, szynka drobiowa 25g, pomidor 25g,

Marchew 20g, jabłka 40g, cynamon, cukier 2g, kefir/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/150ml

Porcja rosołowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 70g, fasola drobna Jaś 60g, ziemniaki 60g, pieprz czarny, sól, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, 200ml knedle z truskawkami, jogurt naturalny /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 150ml, mieszanka owocowa, woda 200ml, cukier 3g

 

 

  • Produkty do posiłków kupowane są na świeżo, sporadycznie może zdarzyć się drobna zmiana wynikająca z przyczyn niezależnych od przedszkola
  • dodatkowo we wszystkich salach dla dzieci dostępna jest woda niegazowana

INORMACJA ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 ALERGENY

  • Posiłki dla dzieci mogą zawierać występujące alergeny, a w szczególności: mleko krowie, jaja, zboża zawierające gluten; ryby, orzechy drzewne (laskowe, włoskie, makadamia, pistacje, brazylijskie, migdały); orzeszki ziemne, seler, sezam, soję, gorczycę, łubin

                                                                                        Sporządziła:  Gabriela Jakubas