Jadłospis 25 - 29.11.2019 r.

25-29.11.2019r.

 

 

Pierwsze śniadanie

Drugie śniadanie

Obiad

Ponie

dzia

łek

Chleb baltonowski  z masłem z kiełbasą krakowską i pomidorem

Kawa zbożowa na mleku

 

Banan

Wafle ryżowe

Mleko

Zupa pomidorowa z ryżem naturalnym na porcji drobiowej zabielana

Łazanki z młodej kapusty z mięsem wp i cebulką

Kompot owocowy

Jabłko

SKŁADNIKI I ALERGENY

Chleb baltonowski/PSZENICA, ŻYTO/, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, kiełbasa krakowska  /SOJA, GORCZYCA/25g, pomidory 25g, kawa zbożowa Inka /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/.

Banan, wafle ryżowe /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/35g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 150ml

Porcja drobiowa 70g, ryż naturalny 25g, włoszczyzna /SELER/70g, koncentrat pomidorowy 5g, natka pietruszki, pieprz czarny, sól o obniżonej zawartości sodu, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/,

Makaron łazankowy /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE//JAJA/, młoda kapusta 60g, łopatka wp 80g,  cebula 10g, kompot z owoców sezonowych, woda 200ml, cukier 2g

Jabłko

Wtorek

Chleb wiejski

z  masłem i żółtym serem

marchew

Kakao na mleku

 

Jogurt naturalny z płatkami kukurydzianymi Nestle Corn Flakes

 i miodem pszczelim.

 

Rosół drobiowy z makaronem

Ziemniaki z koperkiem

Udko pieczone

sałata z jogurtem naturalnym

Kompot truskawkowy

gruszka

SKŁADNIKI I ALERGENY

 Chleb wiejski/PSZENICA, ŻYTO/, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/3g, ser żółty /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 30g,  kakao/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 2g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/200ml, cukier 2g , marchew 35g

Jogurt naturalny /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/150ml,  płatki kukurydziane Nestle Corn Flakes /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/30g, miód pszczeli 3g

Ćwiartka z kurczaka 70g, makaron nitki /JAJA, ZBOŻA/25g, włoszczyzna /SELER/ 70g, natka pietruszki, sól o obniżonej zawartości sodu, pieprz czarny, ziemniaki 120g, koper 2g, udko z kurczaka 80g,  olej rzepakowy 5g, sałata zielona 50g,  jogurt naturalny /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/5g, kompot truskawkowy 250ml, gruszka

 

Środa

chleb  gryczany z masłem, szynką drobiową , sałatą i szczypiorkiem

kawa inka na mleku

jabłko

Biszkopty zbożowe

marchew

Kakao na mleku

Zupa jarzynowa z makaronem na porcji drobiowej, zabielana  

Gulasz z kaszą jęczmienną i gryczaną

Ogórek zielony

Kompot owocowy

SKŁADNIKI I ALERGENY

Chleb gryczany /PSZENICA, ŻYTO, GRYKA/, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, szynka drobiowa 15g, sałata masłowa 3g, szczypior 2g, kawa zbożowa Inka /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/. cukier 3g, jabłko 60g

Biszkopty zbożowe/PSZENICA, ŻYTO/40g, marchew 60g, kakao/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/5g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 70g, kalafior 60g, brokuł 60g, makaron kokardki /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE//JAJA/, sól, pieprz czarny, mleko 2%  /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/

Kasza jęczmienna 30g, kasza gryczana /GRYKA/ 15g, łopatka wp 80g, cebula 15g, papryka czerwona 30g, ogórek zielony  80g, mieszanka owocowa, woda 200ml, cukier 3g

Czwar

tek

Bułka pszenna z masłem, serkiem kanapkowym ze szczypiorkiem rzodkiewka

 

Herbata z cytryną

Jogurt naturalny z brzoskwiniami

Herbatniki zbożowe

Zupa ogórkowa

na porcji drobiowej, zabielana

Ziemniaki z koperkiem,

Ryba smażona

Surówka z białej kapusty z marchewką,  cebulką i oliwą z oliwek

Kompot wiśniowy

SKŁADNIKI I ALERGENY

Bułka pszenna /PSZENICA, ŻYTO/ 50g, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, serek kanapkowy /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/30g, szczypior 5g rzodkiewka 25g, , herbata Lipton 2g, woda 200ml, cukier 3g, cytryna 2g

Jogurt naturalny /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200g, brzoskwinie 25g,

Herbatniki zbożowe/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 25g

 Porcja drobiowa 70g, ziemniaki 60g, ogórki kiszone 40g, włoszczyzna / SELER/ 70g, natka pietruszki, sól, pieprz czarny, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/,  ziemniaki 120g, koper 2g, filet z ryby Miruny /RYBY I POCHODNE/ 80g, olej rzepakowy 5g, jajko/JAJA I PRODUKTY POCHODNE/, mąka pszenna /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/,sól, pieprz czarny, kapusta biała 80g, marchew 20g, cebula 10g,oliwa z oliwek 5g, kompot wiśniowy 250ml

Piątek

Kółeczka miodowe na mleku

Chleb tradycyjny z wędzoną makrelą i ogórkiem zielonym

 

 

Bułka drożdżowa z masłem

kakao na mleku

jabłko

Zupa krem z dyni z grzankami

Makaron s serem twarogowym półtłustym

klementynka

kompot

SKŁADNIKI I ALERGENY

Kółeczka miodowe/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 25g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, chleb tradycyjny /PSZENICA, ŻYTO/ 35g, masło 82% tł. /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, makrela wędzona/RYBY I PRODUKTY POCHODNE/ 30g, ogórek szklarniowy 25g

Czwórka/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 50g, masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/3g, kakao /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 2g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, jabłko 60g

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 70g,dynia  80g, ziemniaki 60g, cebula 15g, grzanki naturalne 15g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, natka pietruszki, sól, pieprz czarny, makaron świderki/JAJA, ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/40g,  masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/5g, twaróg półtłusty /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/100g, cukier 3g, klementynka, mieszanka kompotowa, woda 200ml, cukier 3g

 

 

  • Produkty do posiłków kupowane są na świeżo, sporadycznie może zdarzyć się drobna zmiana wynikająca z przyczyn niezależnych od przedszkola
  • dodatkowo we wszystkich salach dla dzieci dostępna jest woda niegazowana

INORMACJA ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 ALERGENY

  • Posiłki dla dzieci mogą zawierać występujące alergeny, a w szczególności: mleko krowie, jaja, zboża zawierające gluten; ryby, orzechy drzewne (laskowe, włoskie, makadamia, pistacje, brazylijskie, migdały); orzeszki ziemne, seler, sezam, soję, gorczycę, łubin

                                                                                        Sporządziła:  Gabriela Jakubas