Jadłospis 14 - 18.10. 2019 r.

14-18.10.2019r.

 

 

Pierwsze śniadanie

Drugie śniadanie

Obiad

Ponie-

dzia-

łek

Chleb wiejski z masłem, schabem pieczonym  i pomidorem

Kawa  na mleku

 

Maślanka

Bułka z rodzynkami

 

Grochówka  na wędzonce

ryż z piersią z kurczaka i warzywami

Kompot owocowy

ALERGENY:

Chleb wiejski/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, schab pieczony 25g, pomidor 30g,  kawa inka/ ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 2g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, cukier 2g

Bułka maślana/ZBOŻA I PRDUKTY POCHODNE/ 50g, rodzynki 15g, maślanka/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/150ml

żeberka wędzone 60g, ziemniaki 60g, groch łuskany 40g, włoszczyzna 70g /SELER/, sól o niskiej zawartości sodu i potasu, pieprz czarny, majeranek, ryż 40g, filet z piersi z kurczaka 80g, fasola czerwona 40g,papryka 30g, /SELER/ 15g, marchewka 30g, korzeń pietruszki 15g, koncentrat pomidorowy 10g,  mieszanka kompotowa, woda 200ml, cukier 2g

Wtorek

Chleb żytni z masłem, pasztetem drobiowym i ogórkiem

kawa na mleku

 Kasza manna na mleku z sokiem malinowym

jabłko

Zupa pomidorowa z makaronem, na porcji drobiowej,  zabielana

 ziemniaki gotowane z koperkiem pulpety wieprzowe

 sałata z jogurtem naturalnym

kompot owocowy

ALERGENY:

Chleb żytni/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, pasztet drobiowy /SOJA, GORCZYCA/ 3g, ogórek szklarniowy 25g, kawa inka/ ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 2g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml , cukier 2g

Kasza manna /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 20g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200ml, sok malinowy 3ml, jabłko 60g

Porcja drobiowa 70g, makaron muszelki /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/40g, koncentrat pomidorowy 2g, natka pietruszki, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, ziemniaki 120g, łopatka wieprzowa 80g, sałata masłowa 100g, jogurt naturalny/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 20g, sól o niskiej zawartości sodu i potasu, pieprz czarny, olej rzepakowy 5g, mieszanka kompotowa, woda 200ml, cukier 2g

Środa

makaron na mleku

chleb graham z makrelą i kiełkami

Chałka z masłem

Kakao na mleku

Zupa kalafiorowa zabielana na porcji drobiowej, potrawka z kurczaka z ryżem,   ogórek małosolny,

 kompot owocowy

ALERGENY:

Makaron alfabet /JAJA, ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 20g,  mleko 2% /MLEKO I PODUKTY POCHODNE/ 200ml,

Chleb graham/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/3g, makrela wędzona /RYBY I POCHODNE/35g, kiełki rzodkiewki 10g

chałka/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/, masło 82% /MLEKO I PODUKTY POCHODNE/ 3g, kakao/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 3g,  mleko 2% /MLEKO I PODUKTY POCHODNE/ 200ml,

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 75g, kalafior 100g,ziemniaki 80g, natka pietruszki, mleko 2% /MLEKO I PODUKTY POCHODNE/, sól o niskiej zawartości sodu i potasu, pieprz czarny, ćwiartka z kurczaka 120g, ryż 35g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, ogórek małosolny 35g, sok Paola wiśniowy2g, woda 150ml

Czwar-

tek

Chleb z masłem z szynką wieprzową, pomidorem

Kakao na mleku

 

 Jogurt z kawałkami owoców

 

Zupa grysikowa na porcji drobiowej

Spaghetti

jabłko

kompot

ALERGENY:

Chleb wiejski/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, szynka wieprzowa 25g, pomidor 35g,  kakao/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/  3g, mleko 2% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 220ml, cukier 2g

Jogurt naturalny  /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 200g, brzoskwinie 40g

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 75g, kasza manna /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/20g, natka pietruszki, sól o niskiej zawartości sodu i potasu, pieprz czarny, makaron spaghetti /JAJA, ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 40g, łopatka wp 90g, pomidory w puszce krojone bez skórki  15g, koncentrat pomidorowy 5g, olej rzepakowy 5g, cebula 4g, zioła prowansalskie, bazylia, oregano,  jabłko, sok Paola malinowy 3g, woda 150ml

Piątek

Chleb pełnoziarnisty z masłem, szynką drobiową, sałatą masłową i szczypiorkiem

Kawa inka na mleku

 

Rogal z masłem i dżemem jagodowym

Kakao na mleku

Krupnik polski zabielany na porcji drobiowej,

ziemniaki gotowane z koperkiem,

 jajko w sosie jogurtowo- ziołowym, surówka z marchewki i jabłka

Kompot wiśniowy

ALERGENY:

Chleb pełnoziarnisty /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, szynka dr 30g, sałata masłowa 5g,szczypior 3g, kawa inka zbożowa/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/3g, mleko 2%/MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/220ml, cukier 2g

Rogal maślany /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 35g, masło 82% /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/ 3g, dżem jagodowy 5g, kakao/ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/ 3g,  mleko 2% /MLEKO I PODUKTY POCHODNE/ 200ml, cukier 2g

Porcja drobiowa 70g, włoszczyzna /SELER/ 75g, kasza jęczmienna /ZBOŻA I PRODUKTY POCHODNE/40g, ziemniaki 80g, natka pietruszki 3g, sól o niskiej zawartości sodu i potasu, pieprz czarny ,ziemniaki 120g, koper 3g, jajko/JAJA I PRODUKTY POCHODNE/60g, jogurt naturalny /MLEKO I PRODUKTY POCHODNE/, cebula, zioła prowansalskie, koperek, marchew 35g, jabłko 30g, sok Paola wiśniowy 5ml, woda 200ml

 

 

 

 

  • Produkty do posiłków kupowane są na świeżo, sporadycznie może zdarzyć się drobna zmiana wynikająca z przyczyn niezależnych od przedszkola
  • dodatkowo we wszystkich salach dla dzieci dostępna jest woda niegazowana

INORMACJA ZGODNIE Z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) NR 1169/2011 ALERGENY

  • Posiłki dla dzieci mogą zawierać występujące alergeny, a w szczególności: mleko krowie, jaja, zboża zawierające gluten; ryby, orzechy drzewne (laskowe, włoskie, makadamia, pistacje, brazylijskie, migdały); orzeszki ziemne, seler, sezam, soję, gorczycę, łubin

                                                                                        Sporządziła:  Gabriela Jakubas